Vozidlo XF H₂ Innovation získalo ocenění „2022 Truck Innovation Award“

Společnost DAF byla poctěna cenou „2022 Truck Innovation Award“ za vozidlo XF Innovation Truck s vodíkovým spalovacím motorem.

Nový model XF s technologií motoru s vnitřním spalováním vodíku, který společnost DAF vyvíjí a který zapůsobil na porotu International Truck of the Year během říjnového předvedení. Výsledkem je ocenění „Truck Innovation Award 2022“ pro vozidlo DAF XF H2 Innovation. 

„Toto specifické ocenění podtrhuje naši filozofii, že na cestě za dekarbonizací dopravy a mobility v příštím desetiletí musíme prozkoumat celou řadu technologií,“ poznamenal Ron Borsboom, výkonný ředitel vývoje produktů DAF. „Vodíková technologie se může stát velmi zajímavou možností pro budoucnost, vedle řešení využívajících elektrické akumulátory, která již dnes nabízíme, a hybridních nákladních vozidel, která vyvíjíme. Udělení ceny ‚Truck Innovation Award 2022‘ také dokazuje, že stále existuje slibná budoucnost pro motory s vnitřním spalováním (ICE), pro něž jsou na obzoru nové generace uhlíkově neutrálních paliv. Je důležité si uvědomit, že ukončení používání fosilních paliv by v žádném případě nemělo automaticky vést k zákazu spalovacích motorů, zejména v segmentu těžké dálkové přepravy.“

Ron Borsboom dodal: „Technologie H2-ICE znamená, že v mnoha oblastech lze využít stávající distribuční síť čerpacích stanic. A zdůrazněme skutečnost, že v Evropě máme rozsáhlé znalosti a výrobní možnosti v této technologii.“

Porota International Truck of the Year se skládá z 24 redaktorů a zkušených novinářů zabývajících se užitkovými vozidly, kteří zastupují nejdůležitější tituly mezinárodních médií v oblasti nákladních vozidel a přepravy.