Byla oficiálně otevřena nová výrobní hala pro montáž elektrických vozidel DAF

Halu společnosti DAF pro montáž elektrických vozidel dnes oficiálně otevřela nizozemská ministryně hospodářství a životního prostředí Micky Adriaansens. Nová hala byla uvedena do provozu v hlavním výrobním areálu DAF v Eindhovenu. Bude hrát důležitou roli v dalším rozvoji přední pozice společnosti v oblasti poskytování udržitelných řešení přepravy.

DAF Trucks Opening ETA

Nová hala pro montáž elektrických vozidel DAF se rozkládá na ploše 5 000 m2 a zahrnuje dvě dílčí montážní linky pro přípravu akumulátorů a také modulu elektrického pohonu, který se skládá z přední sestavy akumulátorů, vysokonapěťové rozvodné skříně a elektrifikovaných pomocných zařízení. Tyto klíčové součásti a elektrický motor s integrovanou převodovkou se montují do vozidla na hlavní montážní lince, která je téměř 150 metrů dlouhá.

Nejnovější generace elektrických akumulátorových nákladních vozidel

Společnost DAF vybudovala halu pro montáž elektrických vozidel DAF pro výrobu svých akumulátorových elektrických vozidel nejnovější generace. Nové modely DAF XD a XF Electric jsou k dispozici v celé řadě konfigurací. Jsou poháněny motory PACCAR e-Motor a vybaveny akumulátory o kapacitě 2 až 5 řetězců (210 až 525 kWh). Modulární přístup umožňuje přizpůsobit nákladní vozidla přesně podle požadavků a potřeb zákazníka. Je možné dosáhnout plně elektrického dojezdu až 500 kilometrů, tedy 1 000 kilometrů „s nulovými emisemi“ při pečlivém plánování tras a dobíjení. Díky rychlému nabíjení až 350 kW lze akumulátory nabít na 80 % kapacity za pouhých 45 minut.

Brzy začne výroba nákladních vozidel pro účely ověřování kvality – jedná se o sériovou výrobou vozidel pro zákazníky, která je plánována od léta. Společnost DAF očekává, že v blízké budoucnosti se výroba zvýší na tisíce vozidel ročně v souladu s rostoucí poptávkou po plně elektrických nákladních vozidlech.

Ministryně: „DAF určuje směr“

Micky Adriaansens, ministryně hospodářství a životního prostředí: „Společnost DAF je již mnoho let předním hráčem ve výrobě nákladních vozidel a v současné době hraje významnou a inovativní roli ve vývoji elektrických nákladních vozidel. Přechod na ekologicky šetrnější výrobky a výrobní metody je důležitý. Nejen pro životní prostředí, ale také proto, aby si Nizozemsko udrželo svou konkurenční výhodu. Tato nová továrna na bateriové elektrické nákladní vozy je ukázkovým příkladem této ambice.“

„Uvedení nové výrobní haly pro montáž elektrických vozidel DAF do provozu představuje další důležitý milník na cestě k ještě čistší budoucnosti,“ uvedl Harald Seidel, prezident společnosti DAF Trucks. „Abychom podpořili naše zákazníky v přechodu na silniční dopravu s nulovými emisemi, nekončíme u dodávky vozidel s plně elektrickým pohonem, která jsou nejlepší ve své třídě. Náš komplexní balíček zahrnuje širokou škálu řešení nabíjení, poradenství pro plánování tras a nabíjení a poskytování speciálního školení pro řidiče, aby dokázali svá vozidla co nejlépe využít.“

25157, Eindhoven, Daf Electric Truck Assembly