Upravit stránku

„Společnost DAF Trucks nás přesvědčila kvalitou vozidel a servisního zázemí…“

… říká Martina Kozáková, ředitelka dopravy významného českého výrobce střešních krytin, společnosti KM Beta. Ta svým zákazníkům nabízí mimo jiné i přepravní služby, a to nejen ve velkoobchodním režimu, ale i při dodávkách krytiny na jednotlivé stavby. Disponuje proto vozovým parkem devatenácti nákladních vozidel a téměř všechna jsou v provedení valník s vlekem a osazena hydraulickou rukou a speciální nástavbou.

 "Naše spolupráce se společností DAF Trucks začala před třemi lety, nedlouho poté, co jsem začala působit na pozici ředitelky dopravy," říká Martina Kozáková a pokračuje: "Při výběru nových vozidel pro nás bylo důležitým kritériem servisní zázemí a nabízené služby. Naše náročné požadavky dokázal splnit dealer DAF Trucks Praha. Začali jsme postupně vyřazovat starší vozidla a nahrazovat je vozidly DAF. Perfektní spolupráce začala už při konfigurování vozidel, kdy s námi skvěle spolupracuje prodejce pan Adam Tlusťák. Naše vozidla se pohybují na stavbách a je třeba na takový typ provozu brát ohled již při specifikaci vozidel. Vozidla jsou proto vybavena podtlakovým filtrem saní vzduchu, protiprachovým krytem a robustním ocelovým nárazníkem.

Dalším kladem vozidel DAF je skvělá příprava pro montáž nástaveb. Podvozky jsou šité na míru nástavbám a jejich příslušenství - od samotné hydraulické ruky přes zvýšené bočnice až po kotevní úchyty. To vše je uzpůsobeno specifické přepravě střešní krytiny. Náš dodavatel nástavby, společnost KUHN-MT, s. r. o., České Budějovice, si vozidla DAF velmi pochvaluje - od technické přípravy podvozku až po jednoduše dostupnou dokumentaci. Montáž a připojení nástavby urychlují upevňovací prvky z výroby a konektor pro datovou komunikaci s nástavbou."

Důležité servisní zázemí

"A jak jsem řekla, velmi důležitá je pro nás kvalita servisního zázemí. To jsme našli ve společnosti ČSAD Hodonín, kde máme svůj domovský servis. Naše spolupráce se posunula na přátelskou úroveň a my víme, že se na naše servisní partnery můžeme spolehnout."

Dnes tedy ve společnosti KM Beta z celkového počtu zmíněných devatenácti vozidel již jedenáct nese na masce logo DAF a podle slov Martiny Kozákové plánuje management v této obnově pokračovat. "Ano, chceme mít pouze jednoznačkový vozový park. Ke všem výše vyjmenovaným důvodům přidám ještě jeden: Vozidla DAF si získala velkou oblibu u samotných řidičů. Ti, kteří ještě jezdí se staršími vozidly jiné značky, se ptají, kdy už dostanou ta pohodlná vozidla DAF… Holandská značka nás zkrátka přesvědčila po všech stránkách a my jsme se svou volbou spokojeni."