Upravit stránku

Firma Dítě Spedition převzala 18 nových vozidel DAF XF

Náchodská společnost Dítě Spedition převzala dalších 18 nákladních vozidel  nizozemského výrobce DAF, které jim dodá NAPA TRUCKS, prodejce této značky v Česku.

Všechna vozidla mají automatizovanou převodovku AS Tronic, motory o zdvihovém objemu válců 12,9 litru s výkonem 460 koní a jsou v tradiční bílé barvě přepravce. "V nejnovější dodávce jsou dva podvozky pro velkoobjemové soupravy a 16 tahačů, které Dítě Spedition provozuje buď s potravinářskými cisternami, nebo s návěsy walking floor s tzv. chodicí podlahou," popisuje Blanka Petrová, obchodní ředitelka NAPA TRUCKS se sídlem v Pardubicích.

Zakladatel společnosti Zdeněk Dítě uzavřel ke všem novým vozidlům servisní smlouvy Full Care, díky nimž má od autorizovaného servisu v Pardubicích zajištěné veškeré údržby a opravy vozidel. "Spočítali jsme si, že je to pro nás výhodné a také uklidňující. Víme, že pokud by přišel nějaký technický problém, NAPA TRUCKS jej za nás vyřeší a my už nebudeme nic doplácet," říká Zdeněk Dítě.

První část vozidel si Zdeněk Dítě v Pardubicích převzal společně se synem Jiřím, který se již též podílí na chodu firmy a jednou ji po otci převezme. Oba zasedli za volanty nových trucků a odjeli s nimi do Náchoda. "Nezříkáme se s Jirkou žádné práce, a když vidíme, že ostatní řidiči jsou vytíženi, nemáme problém sednout do auta a vyrazit," přidává Zdeněk Dítě, který u stejné značky "nakupuje" již od roku 1992.

"Jsme spokojeni, dostává se nám kvalitního zacházení i servisu. Nemáme důvod měnit něco, co funguje, je spolehlivé a ještě nám vydělává peníze," uzavírá Zdeněk Dítě.