Upravit stránku

Dieselmix - přestavba vznětového motoru na LPG

Dieselmix je systém přestavby vznětového motoru na dvou-palivový, který pak automaticky pracuje na směs nafty a plynu. Kromě výrazné snížení spotřeby nafty systém nabízí i snížení hlučnosti motoru, lepší výkon, emise, ...
V roce 2015 začala společnost NAPA TRUCKS spolupracovat s belgickou společností AGS, která se specializuje na montáž a distribuci LPG a CNG systému a to již od roku 1995. Společnost AGS má svoje servisní středisko, kde provádí montáže a vývoj různých LPG a CNG systémů. Naši mechanici získali od společnosti AGS certifikát a jsou proškoleni v montáži LPG systémů do nákladních vozidel.
 

DOPRAVA

Dopravní sektor, hlavně nákladní vozidla a autobusy, se podílejí velkou měrou na znečištění ovzduší oxidy dusíku (Nox) a pevnými částicemi. Ty se skládají z velmi malých částeček, které jsou pro lidské tělo velmi nebezpečné a jsou vypouštěny do ovzduší hlavně motory s naftovým pohonem. Toto množství je možné snížit používáním dieselmix systému (pevné částice až o 10 %, CO2 až o 10%, Nox až o 40%)

VÝHODY


VLIV NA SPOTŘEBU NAFTY

Stejně jako u provozu na 100 % naftu lze největší úspory dosáhnout při jízdě po dálnici v dálkové přepravě a při konstantní rychlosti. Kromě ekonomických výhod vycházejících z přestavby vozidla, jsou tu i další výhody, které zvyšují jízdní komfort. Vyšší krouticí moment, při nižší hlučnosti motoru, zaručuje větší jízdní komfort v kabině řidiče.

VĚDĚLI JSTE ŽE ....

- LPG je plyn, který se získává při těžbě zemního plynu a při výrobě nafty a benzínu
- LPG získané z rafinerií je víceméně neužitečné a proto se spálí, což vytváří přímé znečištění ovzduší (CO, CO2)
- ideální stav by byl, pokud by 10% všech vozidel jezdilo na LPG.
- Dieselmix je řešením pro účinnější využití fosilních paliv.
  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.