Upravit stránku

DAF XF Euro 6 - Podvozek

Perfektní základ, na kterém se dá stavět, s chytře rozmístěnými součástmi. Nabízí vysoké užitné zatížení a vynikající jízdní vlastnosti.

Podvozek je výsledkem zcela nového vývoje. Díky nízké pohotovostní hmotnosti nabízí vysoké užitné zatížení. Vysoká tuhost zajišťuje vynikající jízdní vlastnosti. Součásti jsou chytře rozmístěné s ohledem na co nejvyšší hospodárnost. Perfektní základ, na kterém se dá stavět.


Zcela nový rám podvozku nového modelu XF

  • Nový podvozek nového modelu XF je vyrobený z oceli s vysokou pevností v tahu. Výsledkem je extrémně účinný, pevný a lehký podvozek určený pro vysoké užitečné zatížení. Přední tažná zařízení umožňují odtažení jízdní soupravy o hmotnosti celých 50 tun. Prostřední část je lehká a pružná. Střední příčný nosník K v podvozku neutralizuje boční síly působící na podvozek. Zadní příčný nosník je zkosený a mírně zvednutý nad podvozek, aby zabraňoval zachytávání návěsu za nosník podvozku.
  • Robustní, ale lehká zadní náprava používá systém odpružení Stabilink, který zlepšuje manipulaci a stabilitu a zároveň snižuje hmotnost.
  • Pěkný vzhled podvozku modelu DAF XF je podtržen novými, atraktivními blatníky. Blatníky se skládají ze tří samostatných částí. Nejvyšší část je snadno náchylná k ulomení, zatímco nejzevnější části zůstávají pod úrovní podélníků podvozku. Při tomto umístění již totiž nejsou náchylné k poškození od přívěsu, ke kterému občas docházelo při najíždění do nakládacích doků či na lodě, nebo při vyjíždění z nich. Blatníky byly navrženy takovým způsobem, aby také účinně chránily nové jednotky zadních světel.
  • Přístup na lávku tahače je ještě více vylepšený. Boční schody jsou začleněné do palivové nádrže, aby byl umožněn bezpečný a snadný přístup k přípojkám přívěsu. Samotná lávka je opatřená bezpečnostními přírubami na straně motoru a volitelně jí lze prodloužit směrem k točnici tahače.

Přední část podvozku umožňuje dostupnost prostoru pro mimořádně široké chlazení motoru. Chladič je také chráněn pevným nosníkem přední ochrany proti podjetí. Pevná a tuhá přední část podvozku zajišťuje přesné vlastnosti řízení.

Nejenže nové odpružení zadní nápravy s konstrukcí Stabilink snižuje pohotovostní hmotnost, ale zajišťuje také vylepšené vlastnosti řízení. Nápravy, odpružení náprav a řízení jsou zcela nově navržené za účelem snížení pohotovostní hmotnosti a vylepšení výkonnosti.


Zcela nové uspořádání podvozku

  • Modul systému dodatečné úpravy výfukových plynů motoru (DPF a SCR) je zpravidla situovaný co nejblíže k motoru za pravým předním kolem. Akumulátory lze umístit v zadním převisu, aby se dosáhlo maximálního prostoru mezi nápravami. Lze objednat objem palivové nádrže až 1 500 litrů. Volitelný držák náhradního kola je na pravé straně sloučený se skříní akumulátoru za účelem optimální funkční integrace, minimálního prostoru a odlehčeného konstrukčního provedení.
  • Standardní 90litrová nádrž kapaliny AdBlue je nyní umístěná pod kabinou. Za účelem optimální jednoduchosti použití ji lze plnit přímo z prostoru za zadní stranou kabiny. Instalace čerpadla a vyhřívání kapaliny AdBlue jsou úhledně začleněny do nádrže. V rámci volitelné výbavy lze objednat 140litrovou nádrž kapaliny AdBlue na straně podvozku.
  • Všechny elektrické a pneumatické konektory návěsu lze nyní bezpečně a bez poškození uložit do úložné skříňky pod zadní stranou kabiny.
Klíčovým cílem společnosti DAF bylo vytvoření co největšího prostoru na podvozku. Navzdory přítomnosti jednotky EAS (systém dodatečné úpravy výfukových plynů), jehož součástí je katalyzátor SCR a filtr pevných částic sloužící pro čištění výfukových plynů, bylo naším cílem vyvinout palivové nádrže o celkovém objemu 1 500 litrů usazené na rozvoru o délce 3,80 metru, a zajistit dostatek prostoru pro čerpadlové agregáty, hydraulické nádrže a skříňky na nářadí. Z tohoto důvodu jsou baterie umístěny v zadní části podvozku a standardní 90litrová nádrž AdBlue (nebo volitelně 140litrová) má nyní své místo pod kabinou. Nádrž lze jednoduše plnit zpoza zadní části kabiny.
  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontakty

NAPA TRUCKS spol. s r. o.
Semtín 100
533 53 Pardubice

info@napatrucks.cz
Tel: +420 464 628 621

Všechny kontakty