Upravit stránku

DAF XF Euro 6 - Interiér

Interiér kabiny je řidičovo království. Spolu s uvedením nového modelu XF představujeme také novou úroveň pohodlí řidiče.

Interiér kabiny je řidičovo království. Nikdo to neví lépe než společnost DAF. Proto jsme v souladu s naší dlouhodobou tradicí představili spolu s uvedením nového modelu XF také novou úroveň pohodlí řidiče. S objemem 12,6 krychlových metrů má řidič modelu DAF XF Super Space Cab největší dostupnou kabinu pro práci a obývání.


Jízda

 • Za novým volantem je nově navržená přístrojová deska, jejíž spínače byly přeskupeny podle funkce za účelem dosažení intuitivnějšího ovládání. To zaručuje, že je může řidič najít intuitivně. Palubní deska má nyní také dva dvojité sloty DIN. Takže vedle nového volitelného rádia nákladního vozu s navigací DAF se zásuvkou USB je také k dispozici prostor pro přídavný systém správy vozového parku nebo kamerový systém. Dobře známý stolek DAF zůstal tam, kde se nacházel vždy.
 • V první řadě poskytuje nové vozidlo XF každému řidiči mimořádně pohodlnou polohu sezení, a to díky nové generaci sedadel s jedinečným pohodlím a snadným ovládáním. Díky obrovským možnostem nastavení je k dispozici výjimečný počet nastavení. Nové je nastavení opěradla ve výšce ramen a výškové nastavení integrovaných bezpečnostních pásů.
 • K vytvoření ideální polohy sezení také významně přispívají pedály. Nový plynový pedál poskytuje díky nové elektronice ještě lepší postupné působení. Brzdový pedál je navíc nyní zavěšený typ a vytváří tak větší prostor pro nohy řidiče.
 • Uprostřed přístrojové desky se nachází nový a velký barevný displej TFT s úhlopříčkou 5 palců. Poskytuje všechny informace o důležitých funkcích motoru a jízdních funkcích, které řidič potřebuje znát, a to celkem ve 32 jazycích. Na displeji se také zobrazuje výkonnostní asistent řidiče DAF, který poskytuje řidiči zpětnou vazbu nejen o spotřebě paliva, ale také o stylu jízdy, používání brzd a správnosti předvídání jízdní situace. Panel TFT také poskytuje tipy ohledně dosahování ještě hospodárnější jízdy prostřednictvím vypínání klimatizace, pokud není potřebná, vyvarování se chodu motoru na volnoběh v největší možné míře a udržování správného tlaku v pneumatikách.

Řidiči si zaslouží to nejlepší 

Při vytváření nákladního vozidla, které má vjet přímo do budoucnosti, musí člověk myslet dopředu. Proto jsme začali s otevřenou myslí ohledně potřeb řidičů v budoucnosti. Poskytování většího pohodlí, větší míry bezpečnosti. Změna koncepce pro pracoviště řidiče.

Pokud dnes může každý pracovat ze svého vlastního obývacího pokoje, neměl by mít nárok na tuto možnost také řidič? Tohle může znít podivně. Ale právě to jsme učinili: přeměnili jsme pracovní prostor řidiče na jeho obývací pokoj.


Obytný prostor

 • Větší úložný prostor se nachází pod lůžkem, které lze snadno zvedat prostřednictvím dvou plynových pružin.
 • V rámci volitelné výbavy můžete mít 65litrovou zásuvku a 40litrovou chladničku pod lůžkem.
 • Tři prostorné skříňky nad čelním sklem mohou pojmout i mikrovlnnou troubu.
 • V interiéru modelu XF se nachází velký počet praktických řešení, jako jsou např. dva vyklápěcí držáky nápojů, do kterých lze odkládat hrnky a plechovky. K dispozici jsou také tři držáky na kreditní karty.
 • Vedle sedadla řidiče se kromě držáku na lahve nyní také nachází praktický odpadkový koš.
 • Na zadní stěně je umístěný nový multifunkční panel s prostorem pro časopisy, osobní věci jako např. brýle, dva držáky nápojů, 12voltovou zásuvku a spínače pro osvětlení interiéru a střešní okno. Pružně nastavitelné světlo představuje dokončovací detail.
Nový model XF nabízí spoustu místa. Pracovnímu a životnímu prostoru v kabině Super Space Cab o velikosti 12,6 m3 a výšce 2,25 m umožňující stát, se nic nevyrovná. Pokud se vaše výstroj nevejde do kabiny vozidla DAF, jednoduše si toho s sebou berete příliš mnoho. Kabina modelu XF Super Space Cab má více než 1 000 litrů úložného prostoru rozděleného do praktických zón.

Spánek

Spaní jako doma... nebo ještě lepší

Ve společnosti DAF víme: řidič, který je fit, jezdí bezpečněji. To je důvodem, proč lůžko DAF patří vždy mezi ta nejlepší. A my jsme jej ještě zdokonalili. Nyní se dodává s matrací o délce 2,20 m a tloušťce 16 cm s taškovými pružinami s téměř 900 pružinami z nerezové oceli a třemi komfortními zónami. Uprostřed je široká 80 cm a za sedadly 70 cm. To zaručuje perfektní odpočinek.

 • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontakty

NAPA TRUCKS spol. s r. o.
Semtín 100
533 53 Pardubice

info@napatrucks.cz
Tel: +420 464 628 621

Všechny kontakty