Upravit stránku

DAF XF Euro 6 - Exteriér

Díky stylovému vzhledu je model XF skvělou vizitkou každého přepravce.

Atraktivní vzhled modelu XF je skvělou vizitkou každé dopravní společnosti. Výrazná stylová maska chladiče s doplňky z leštěného hliníku a působivé světlomety dávají modelu XF jedinečný a elegantní vzhled.


Design

 • Významným prvkem designu DAF XF jsou elegantní doplňky z leštěného hliníku. Charakteristická maska chladiče a působivý chromovaný panel s logem DAF přitahují pozornost. Nad ní je velký prostor pro umístění loga a názvu dopravní společnosti.
 • Přední nárazník je vyroben z galvanicky pozinkovaného silného plechu, což snižuje riziko poškození a znamená to nižší provozní náklady. Mřížka chladiče přispívá k efektivnímu chlazení motoru a co nejnižší spotřebě paliva. Díky přednímu nájezdovému úhlu 17 stupňů je manévrování při najíždění k rampě a při jejím opouštění bezpečnější.
 • Snadné nastupování a vystupování díky nízko položené kabině je velmi praktické. Pohodlný přístup do kabiny zajišťují tři hliníkové schůdky s protiskluzovou úpravou. A k tomu jeden zajímavý detail - hliníkové nášlapy jsou tvarovány tak, aby řidič při nástupu nepoškrábal lakované části.

Stylový a funkční

Při vývoji modelu XF společnost DAF nadále rozvíjela svůj velmi oceňovaný koncept kabiny, který je proslulý svým maximálním prostorem a komfortem.

 • Nápadná a stylová maska chladiče s hliníkovým dekorem a impozantními světlomety dávají modelu XF působivý a elegantní vzhled.
 • Maximální pozornost byla věnována optimálnímu proudění vzduchu kolem kabiny.
 • Inovativním prvkem jsou hlavní světlomety využívající technologii LED. Vyznačují se přirozeným světlem a vysokým světelným výkonem, maximální životností a minimální spotřebou energie. Kryty světel jsou vyrobeny z mimořádně odolného materiálu lexan.

Vnější osvětlení

 • Volitelná technologie LED pro světlomety se zavádí jako první v odvětví nákladních automobilů. S největším světelným výkonem, maximální životností a nejnižší spotřebou energie.
 • Standardní světla pro denní svícení poskytují vynikající viditelnost za denního světla.
 • Atraktivně navržené jako součást nového ocelového nárazníku a kombinované se světly do mlhy. (Volitelná) světla pro zatáčení svítí při manévrování a zatáčení ve směru jízdy, což poskytuje vyšší bezpečnost.
 • Žárovky je možné rychle vyměňovat díky praktickým kontrolním otvorům. Šetří se tak čas a peníze.
 • Jako doplňkové střešní osvětlení vyvinula společnost DAF integrovaná světla Skylights, dostupná výhradně u kabiny Super Space Cab. Aby auto mělo ještě větší charakter. Díky optimální aerodynamice se v porovnání s obvyklými světly na střeše kabiny dosahuje dalších úspor paliva.
Nové jednotky světlometů se ve standardním vybavení dodávají s halogenovým osvětlením H7 spolu s vestavěnými světly pro denní svícení (4 diody LED). Technologie světlometů LED je volitelnou variantou světlometů – první v průmyslovém sektoru nákladních vozidel. Osvětlení LED zaručuje největší světelný výkon s maximální provozní životností a minimální spotřebou energie. K dispozici jsou také volitelné ostřikovače světlometů, které jsou nádherně zabudované do nových jednotek světel.

Aerodynamika

 • Nový střešní spoiler pro kabinu Space Cab je možné snadno upravit, když stojíte vedle nákladního vozu. Nový vždy odpovídá výšce mezi tahačem a přívěsem a je také o 25 kilogramů lehčí.
 • Nové aerodynamické rohové deflektory přispívají k nízké spotřebě paliva a vedou vzduch tak, aby kliky dveří zůstaly čisté.
 • Jelikož byla celková šířka nákladního vozidla navýšena na 2,55 m, mají blatníky zcela nový design. Výsledkem je křivka elegantního vzhledu, která se plynule táhne od předku nákladního vozidla k rovněž nově navrženému mezinápravovému spoileru. Společně s deflektory vpředu umožňuje dosahovat nejlepší aerodynamiky a optimálního proudění vzduchu. To vede k úsporám paliva a menšímu znečištění boků nákladního vozidla.

Střešní spoilery a boční límce mohou snížit spotřebu paliva a emise CO2 až o 10 procent. Jsou nově vyvinuté a pečlivě přizpůsobené větší šířce vozidla 2,55 metru.

To samé platí pro aerodynamické blatníky s integrovanými ukazateli směru, zřetelnými pro cyklisty a chodce kvůli vyšší bezpečnosti.

 • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontakty

NAPA TRUCKS spol. s r. o.
Semtín 100
533 53 Pardubice

info@napatrucks.cz
Tel: +420 464 628 621

Všechny kontakty