Upravit stránku

DAF CF Euro 6 - Silent

Nový model CF Silent splňuje podmínky pro certifikaci Quiet Truck (tiché nákladní vozidlo).

Společnost DAF vyvinula speciální model CF Silent, určený pro zajištění dopravní obslužnosti ve městech během večera a noci. Při provozu lze nastavit „tichý režim”, kdy hladina vnějšího hluku nepřekračuje hodnotu 72 dB(A). Nový model CF Silent tak  splňuje podmínky pro certifikaci Quiet Truck (tiché nákladní vozidlo) a díky tomu má povolen vjezd do zón pro nakládku a vykládku zboží, kde platí omezení hluku ve večerních, nočních a časných ranních hodinách.

 DAF CF Silent pohání tichý a hospodárný motor PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru s maximálními výkony od 210 kW/290 k do 320 kW/440 k. Všechny varianty samozřejmě plní přísnou emisní normu Euro 6.

 „Tichý režim“ lze spustit stisknutím tlačítka „Silent“ na přístrojové desce. Řídicí software motoru spustí program, který omezuje točivý moment a otáčky motoru. Změna se projeví ve strategii řazení automatizované převodovky – změny převodových stupňů probíhají při nižších otáčkách motoru. Ke snížení hladiny hluku přispívá také hluková izolace převodovky.

 Společnost DAF bude „tichý“ model CF Silent dodávat od počátku roku 2015 v provedení tahač nebo podvozek pro montáž nástaveb v konfiguraci 4 x 2 s mnoha variantami rozvorů. Zákazníci si mohou vybrat denní kabinu Day Cab, kabinu s prostorem pro spánek Sleeper Cab nebo velmi prostornou Space Cab.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontakty

NAPA TRUCKS spol. s r. o.
Semtín 100
533 53 Pardubice

info@napatrucks.cz
Tel: +420 464 628 621

Všechny kontakty