Upravit stránku

DAF CF Euro 6 - Construction

Vyvinutý speciálně pro využití ve stavebnictví, kde je vyžadována pravidelná jízda v terénu. Vozidla CF Construction mají díky zvětšenému nájezdovému úhlu a větší světlé výšce dobrou schopnost jízdy v terénu.

Novinka: model CF Construction. Vyvinutý speciálně pro využití ve stavebnictví, kde je vyžadována pravidelná jízda v terénu. Vozidla CF Construction mají díky zvětšenému nájezdovému úhlu a větší vzdálenosti podvozku od země dobrou schopnost jízdy v terénu a řada šikovných detailů zajišťuje maximální dostupnost vozidla, nízké provozní náklady a nejsnadnější používání ve své třídě. Robustní stylové prvky modelu CF Construction dodávají vozidlu individuální vzhled.


Všestrannost

 • Robustní nárazník je instalován vysoko a umožňuje velký nájezdový úhel 25°. V kombinaci se 40cm světlou výškou podvozku – díky využití rovných předních náprav – to znamená výborné jízdní vlastnosti na nezpevněných cestách.
 • Nárazník nových vozidel DAF CF Construction je nabízen s integrovanými mlhovými světly a světly pro zatáčení. Kryty atraktivních světlometů jsou vyrobeny z nerozbitného materiálu Lexan zaručujícího maximální odolnost.
 • Pod nárazníkem je instalován 3 mm silný ocelový kryt zajišťující ochranu chladiče. Tento ochranný kryt vydrží zatížení až 4 tuny a jeho spodní část tvoří praktický a široký schod.
 • Jako volitelné vybavení je k dispozici praktický schod umístěný na straně kabiny, díky kterému je pro řidiče snadné kontrolovat náklad. Šikovný střešní úchyt poskytuje extra oporu.
 • Nárazník kolem světlometů tvoří tři samostatné díly, které lze individuálně vyměnit, což minimalizuje provozní náklady.

Ať už potřebujete přepravovat písek, cement a stavební materiály nebo se zabýváte speciální přepravou či působíte v dřevozpracujícím průmyslu, vždy naleznete model CF Construction, který bude dokonale splňovat vaše požadavky.

Nové vozidlo DAF CF Construction je dodáváno:

 • Se třemi nápravami v konfiguraci 6 x 4 a tuhým podvozkem s 8 nebo 9tunovou přední nápravou a 19, 21 nebo 26tunovou tandemovou nápravou, díky nimž je vozidlo ideální pro využití ve stavebnictví nebo dřevozpracujícím průmyslu.
 • Jako tahač se třemi nápravami v konfiguraci 6 x 4 je vozidlo CF Construction skvěle vybaveno pro využití ke speciální přepravě, případně k přepravě stromů nebo sloupů.
 • Konfigurace 8 x 4 s tuhým podvozkem je ideální pro sklápěčky nebo domíchávače betonu. S dvojitými řízenými 7,5, 8 nebo 9tunovými předními nápravami a 19, 21 nebo 26tunovou tandemovou nápravou poskytuje toto vozidlo s tuhým podvozkem skvělé provedení o celkové hmotnosti vozidla 32 až 44 tun.

Pro využití, ve kterých nehraje velký nájezdový úhel a velká světlá výška zásadní roli, nabízí společnost DAF také modely CF 6 x 4 a 8 x 4 s atraktivním provedením exteriéru jako v případě standardních modelů CF.


Optimální pohodlí

 • Jako volitelné vybavení je k dispozici praktická stupačka umístěná na boční straně kabiny, díky kterému je pro řidiče snadné kontrolovat náklad.
 • Volant s úhledným designem a integrovanými ovládacími prvky je u nových vozidel Construction součástí základní výbavy.
 • Široké schody zajišťují snadný a bezpečný přístup do kabiny.
 • Vozidla CF Construction jsou samozřejmě vybavena stejnými pohodlnými sedadly jako ostatní modely všestranné řady CF.
 • Praktický úchyt na střeše představuje šikovnou rukojeť.

Dalšími požadavky, kterými se společnost DAF řídila při vývoji nových vozidel CF Construction, bylo pohodlí řidiče a co nejsnadnější používání.

 • Jako volitelné vybavení je k dispozici praktický schod umístěný na straně kabiny, díky kterému je pro řidiče snadné kontrolovat náklad. Šikovný střešní úchyt poskytuje extra oporu.
 • Široké schody zajišťují snadný a bezpečný přístup do kabiny. Modely s 12,9litrovým motorem PACCAR MX-13 jsou vybaveny třemi schody, modely s 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 jsou standardně vybaveny dvěma schody. Další schod je v tomto případě dostupný jako volitelné vybavení. Je uchycen pružně, aby se snížila možnost jeho poškození.

Vozidla CF Construction jsou přirozeně vybavena pohodlnými sedadly stejně jako ostatní modely všestranné řady CF, jakož i stylovou palubní deskou s integrovaným výkonnostním asistentem řidiče a novými, ergonomicky umístěnými spínači. Uhlazená konstrukce volantu s integrovanými ovládacími prvky je v případě nových vozidel Construction dodávána jako standard.


Výkonné motory

 • 10,8 litrový motor PACCAR MX-11 s výkonem od 210 kW (286 k) do 320 kW (435 k).
 • 12,9litrový motor PACCAR MX-13 s výkonem od 303 kW (412 k) do 375 kW (510 k).

Výkon je zajišťován:

 • 12,9litrovým motorem PACCAR MX-13 s výkonem od 303 kW (412 k) do 375 kW (510 k)
 • 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 s výkonem od 210 kW (286 k) do 320 kW (435 k)

K dispozici je volitelná automatizovaná převodovka AS Tronic se specifickým nastavením pro jízdu v terénu a se strategií řazení vyvinutou speciálně pro tento účel. Tím je zajištěno rychlé řazení a rychlejší ovládání spojky. Pro vozidla CF Construction je pochopitelně připraven výběr pohonů PTO. U verzí s motorem PACCAR MX-11 je – vedle PTO motoru v poloze 1 hodina – dostupná také lehká verze v poloze 11 hodin s točivým momentem 250 Nm.


Podvozek

Nový podvozek modelů CF Construction byl vyvinut pro maximální tuhost a špičkové jízdní vlastnosti.

 • Nabízí dostatek místa pro rozmístění součástí, jako jsou například opěry nakládacího jeřábu.
 • Podvozek s předním rámem ve tvaru Y poskytuje dostatek místa pro nový motor Euro 6 a velkou chladicí jednotku snižující spotřebu paliva.
 • Dalším novým prvkem je příprava pro montáž desky DIN, kterou je možné použít například k připevnění sněžného pluhu.
 • Všechny modely jsou k dispozici s vertikální výfukovou trubkou, ve které je v případě tuhých podvozků v konfiguraci 8 x 4 dokonce integrována jednotka SCR.

Značná pozornost byla věnována také usnadnění připojení nástavby karosérie. Dobrým příkladem je způsob připevnění nástavby (BAM), který lze objednat s podvozkem FAD 8 x 4 a který zajišťuje kompletní přípravu na montáž nejběžnějších sklápěček. To zahrnuje montáž různých držáků na podvozek přímo ve výrobním závodě a zajištění specifického rozmístění otvorů.

 • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontakty

NAPA TRUCKS spol. s r. o.
Semtín 100
533 53 Pardubice

info@napatrucks.cz
Tel: +420 464 628 621

Všechny kontakty